вівторок, 10 листопада 2015 р.

Урок з алгебри в 11 класі з теми "Застосування похідної"

Урок з алгебри в 11 класі. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навиків з теми "Застосування похідної".


Тема уроку: Узагальнення та систематизація знань, умінь та навиків з теми «Застосування похідної»
Мета уроку:

  • повторити та узагальнити знання учнів щодо змісту вивчених понять,
  • формулювання достатніх умов зростання та спадання функції, умови
  • екстремуму функції;
  • застосування похідної для знаходження проміжків монотонності й
  • екстремумів функції, найбільшого та найменшого значення функції на відрізку;
  •  розв'язування фізичних задач.
  • Виховувати вміння працювати в парах, групах.
  • Навчати об’єктивно оцінювати власні досягнення.

Тип уроку: систематизація та узагальнення вмінь і знань.
Обладнання: довідниковий матеріал, таблиці, зміст індивідуальних завдань.
Хід уроку
1.Організаційний етап. Привітання та налаштування на роботу.
2.Формулювання мети і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності.
3. Повторення та систематизація знань.

Закінчити речення

1.Значення похідної в точці х0 дорівнює  ……… …… дотичної  до графіка функції в точці  з абсцисою х0.
2. Похідна  від  функції, що виражає залежність пройденого шляху від часу  S(t)  є ………..  …………. у момент часу t0.
3.Якщо похідна функції на проміжку додатна (f'(x)> 0) , то функція f(x) ………..
4.Якщо похідна функції на проміжку від'ємна (f'(x)<0) , то функція f(x) ………..
5. Точки, в яких похідна не існує або дорівнює нулю, називають …………………
6.Якщо при переході через  точку хпохідна змінює знак  з «+»  на «-», то  х0 - ………. …………..
7.Якщо при переході через точку хпохідна змінює знак з «-»на «+», то х0 -……….. ……….
8. Точки екстремуму – це точки …………. .   …………….
9.Значення функції  в точках мінімуму  та максимуму  називають ……………..  ……………..
10.Операція знаходження похідної функції - ……………………
11. Другою похідною функції  S(t) – є    …………. руху.
12. Записати рівняння дотичної до графіка функції у заданій точці.
Математичний диктант.Учні працюють самостійно, по закінченні роботи перевіряють роботу сусіда по парті.




Робота в групах. 

Учні об'єднуються у дві групи – «Художники» і «Аналітики» Кожна группа отримує своє завдання.
Завдання для групи «Художників»
За даними таблиці побудувати графік функції



Завдання для групи «Аналітиків»
За даними графіка функції заповнити таблицю




 Усне розв’язування рівнянь.
А)2х -5=0;   Б) 4х- 20 = 8;  В) 6х- 6х2 =0;   
Г)
Колективне усне розв'язування.

4.Удосконалення вмінь розв'язувати задачі

 Самостійна робота.Учні самостійно вибирають рівень та номер завдання.









Немає коментарів :

Дописати коментар